ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ОСТЕОХОНДРОЗ

На остеохондроз припадає більше половини всієї захворюваності периферичної нервової системи. Призводячи до виникнення больового синдрому та порушення функцій периферичних нервів, дана патологія стає приводом для звернення до лікарів різних спеціальностей – від терапевтів, невропатологів до травматологів. Найчастіше в анамнезі у таких пацієнтів є згадування про прийом НПЗЗ, вітамінів групи В та інших лікарських засобів, однак відсутній стійкий клінічний результат.

ОСТЕОХОНДРОЗ: ХВОРОБА ЧИ НЕЗМІННИЙ СУПУТНИК СТАРІННЯ?
Медична наука дає визначення остеохондрозу як поліетіологічне захворювання хребта, в основі якого лежать дегенеративні зміни в міжхребцевих дисках. Ці зміни, будучи проявами фізіологічного процесу старіння організму, тим не менш, є причиною цілого ряду спондилогенних розладів периферичної нервової системи. На жаль, самолікування, відсутність ефективних лікувальних і реабілітаційних заходів призводить до поглиблення проблеми, зниження якості життя та інвалідизації.

КЛАСИФІКАЦІЯ
Згідно з МКХ 10, класифікація вертеброгенних уражень хребта виглядає наступним чином:
1.1. Рефлекторні синдроми (цервікалгія – М 54.2, цервікокраніалгія – задньошийний симпатичний синдром – M 53.0, цервікобрахіалгіі з м’язово-тонічними або вегето-судинними, або нейродистрофічними проявами – M 53.1).
1.2. Корінцеві синдроми (дискогенне ураження – радикуліт (із зазначенням яких саме корінців) – М 50.1.
1.3. Корінцево-судинні синдроми (радикулоішемія) – М50.0 +; G99.2 *.

Крім того, в МКХ 10 патологічні стани, які можуть бути пов’язані з ураженням інших відділів хребта, представлені таким чином:
М54.0 — Панікуліт, вражаючий ділянку шиї і спини;
М54.1 — Радикулопатія;
М54.3 — Ішіалгія;
М54.4 — Люмбаго з ішіалгією;
М54.5 — Біль у нижній частині спини;
М54.6 — Біль в грудному відділу хребта;
М54.8 — Інші дорсалгії;
М54.9 — Дорсалгія, не уточнена.

Найбільш часто остеохондрозом уражається нижній шийний відділ, що складається з трьох хребетно – рухових сегментів: СIV-V, CV-VI, CVI-VII. Відповідно, нервові корінці С5, С6 і С7 найбільш часто зазнають нефізіологічних компресійних навантажень.

Дізнатися детальніше про проблему – Pdf