Занепокоєння і дисгармонія

Головна / Занепокоєння і дисгармонія
НЕЙРОЕНДОКРИННІ ПОРУШЕННЯ ПРИ COVID-19 І ПОСТКОВІДНОМУ СИНДРОМІ Й ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТІВ ƴ-АМІНОМАСЛЯНОЇ КИСЛОТИ
28.01.2021
Наприкінці 2019 р. людство раптово зіштовхнулося із загрозливою проблемою – новою коронавірусною хворобою (COVID-19), спричиненою тяжким гострим респіраторним синдромом коронавірусу-2 (SARS-CoV-2). Цей вірус належить до групи РНК-вірусів і дуже швидко поширюється серед людей, що спричинило глобальну пандемію. Репродукція вірусу SARS-CoV-2 відбувається в епітеліальних клітинах слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, тобто в місці його первинного проникнення в організм людини; супроводжується появою характерних внутрішньоплазматичних включень, що мають рибонуклеїнову кислоту. Уражені клітини здебільшого дегенерують, відбувається їх відторгнення. Водночас спостерігаються проліферація та метаплазія циліндричного епітелію.
Детальніше
СУЧАСНА ПСИХОСОМАТИЧНА ПРАКТИКА: ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ
13.04.2020
Минулого року в листопаді у м. Харкові відбулася науково-практична конференція «Психосоматична медицина: наука і практика – нові погляди на ефективну медичну допомогу». У рамках заходу провідні українські експерти в цій надзвичайно цікавій для лікарів практично всіх спеціальностей галузі медицини розглянули широке коло актуальних питань ведення пацієнтів із різноманітними психосоматичними розладами (ПСР).  
Детальніше
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я
10.10.2019
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я (World Mental Health Day) відзначається 10 жовтня з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров'я і способів його зміцнення, а також профілактики і лікування психічних розладів. Психічне здоров'я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всього суспільства. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій творчий хист і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в життя своєї спільноти.
Детальніше
ЖИВЕМО В УМОВАХ СТРЕСУ, ЯК З ЦИМ СПРАВЛЯТИСЯ?
20.03.2019
У сучасному світі індустрії з моменту народження людина переносить безліч видів стресу, так уже склалося природою. Повсякденна метушня, постійні проблеми, турботи, конфлікти в різних ситуаціях і складнощі не додають нам радості. Що ж робити, як боротися зі стресами, поганими ситуаціями і обставинами, тривожністю і втомою, депресією, безсонням і перевтомою, нервовим виснаженням?
Детальніше
ТЕРАПІЯ АСТЕНІЧНОГО СИНДРОМУ З ПОЗИЦІЇ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ
20.03.2019
Сучасний темп життя і високий рівень урбанізації створюють передумови для виникнення ряду захворювань, які пов'язані з перевтомою, неповноцінним раціоном харчування і психоемоційними навантаженнями. Поєднання цих факторів може провокувати розвиток одного з найбільш поширених захворювань в загальноклінічній практиці - астенічного синдрому.
Детальніше
1 2