Спалах SARS (тяжкого гострого респіраторного синдрому) вимагає пошуку противірусних препаратів для лікування цього захворювання. В даний час не виявлено будь-якого спеціального лікування коронавірусної інфекції, пов’язаної із SARS. Ми оцінили противірусний потенціал рибавірину, 6 азаурідіну, піразофуріну, мікофенолової кислоти і гліциризину щодо двох клінічних ізолятів коронавірусу (FFM-1 і FFM 2), отриманих від пацієнтів із SARS (тяжкий гострий респіраторний синдром), що надійшли в клінічний центр Франкфуртського університету, Німеччина. Із усіх сполук, гліциризин був найбільш активним у пригніченні реплікації SARS-асоційованого вірусу. Дані результати показують, що гліциризин повинен бути проаналізований для лікування ТГРС (SARS, тяжкий гострий респіраторний синдром).
Lancet 2003; 361: 2045–46
Новий коронавірус був ідентифікований у пацієнтів з тяжким гострим респіраторним синдромом (ТГРС) .1 ТГРС є інфекційним захворюванням з високою контагіозністю. Спалах ТГРС в декількох країнах призвела до пошуку активних противірусних сполук для лікування цього захворювання.
Тут ми оцінили противірусну активність рибавірину, 6-азаурідіну, піразофуріну, мікофенолової кислоти і гліциризину щодо двох клінічних ізолятів коронавірусу (FFM-1 і FFM-2) від пацієнтів з ТГРС, що надійшли в клінічний центр Франкфуртського університету, Німеччина. Всі препарати доступні у продажу і застосовуються у пацієнтів, оскільки мають противірусну, протипухлинну та імунодепресивну активність. Ми візуально оцінили цитопатогенність, індуковану вірусом через 72-96 год після інфікування в 96-ямкових мікропланшетах на безперервних шарах клітин Vero. Індекс селективності визначався як відношення концентрації сполуки, яке знижувало життєздатність клітин до 50% (CC50), до концентрації сполуки, необхідної для пригнічення цитопатичного ефекту, до 50% від контрольного значення (EC50). Цитотоксичність лікарських засобів визначалась шляхом ММТ тесту проліферативної активності клітин I (Roche, Мангейм, Німеччина).
Дізнатися детальніше – Pdf
Тема місяця
СУЧАСНА ПСИХОСОМАТИЧНА ПРАКТИКА: ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ
13.04.2020
Минулого року в листопаді у м. Харкові відбулася науково-практична конференція «Психосоматична медицина: наука і практика – нові погляди на ефективну медичну допомогу». У рамках заходу провідні українські експерти в цій надзвичайно цікавій для лікарів практично всіх спеціальностей галузі медицини розглянули широке коло актуальних питань ведення пацієнтів із різноманітними психосоматичними розладами (ПСР).
СПАЛАХ SARS (ТЯЖКОГО ГОСТРОГО РЕСПІРАТОРНОГО СИНДРОМУ) ВИМАГАЄ ПОШУКУ ПРОТИВІРУСНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЦЬОГО ЗАХВОРЮВАННЯ.
10.04.2020
Спалах SARS (тяжкого гострого респіраторного синдрому) вимагає пошуку противірусних препаратів для лікування цього захворювання. В даний час не виявлено будь-якого спеціального лікування коронавірусної інфекції, пов'язаної із SARS. Ми оцінили противірусний потенціал рибавірину, 6 азаурідіну, піразофуріну, мікофенолової кислоти і гліциризину щодо двох клінічних ізолятів коронавірусу (FFM-1 і FFM 2), отриманих від пацієнтів із SARS (тяжкий гострий респіраторний синдром), що надійшли в клінічний центр Франкфуртського університету, Німеччина.
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я
10.10.2019
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я (World Mental Health Day) відзначається 10 жовтня з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров'я і способів його зміцнення, а також профілактики і лікування психічних розладів.
Психічне здоров'я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всього суспільства. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій творчий хист і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в життя своєї спільноти.
ЖИВЕМО В УМОВАХ СТРЕСУ, ЯК З ЦИМ СПРАВЛЯТИСЯ?
20.03.2019
У сучасному світі індустрії з моменту народження людина переносить безліч видів стресу, так уже склалося природою. Повсякденна метушня, постійні проблеми, турботи, конфлікти в різних ситуаціях і складнощі не додають нам радості. Що ж робити, як боротися зі стресами, поганими ситуаціями і обставинами, тривожністю і втомою, депресією, безсонням і перевтомою, нервовим виснаженням?
ТЕРАПІЯ АСТЕНІЧНОГО СИНДРОМУ З ПОЗИЦІЇ ДОКАЗОВОЇ МЕДИЦИНИ
20.03.2019
Сучасний темп життя і високий рівень урбанізації створюють передумови для виникнення ряду захворювань, які пов'язані з перевтомою, неповноцінним раціоном харчування і психоемоційними навантаженнями. Поєднання цих факторів може провокувати розвиток одного з найбільш поширених захворювань в загальноклінічній практиці - астенічного синдрому.