Новини та статті
Всі новини
НЕЙРОЕНДОКРИННІ ПОРУШЕННЯ ПРИ COVID-19 І ПОСТКОВІДНОМУ СИНДРОМІ Й ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТІВ ƴ-АМІНОМАСЛЯНОЇ КИСЛОТИ
Наприкінці 2019 р. людство раптово зіштовхнулося із загрозливою проблемою – новою коронавірусною хворобою (COVID-19), спричиненою тяжким гострим респіраторним синдромом коронавірусу-2 (SARS-CoV-2). Цей вірус належить до групи РНК-вірусів і дуже швидко поширюється серед людей, що спричинило глобальну пандемію. Репродукція вірусу SARS-CoV-2 відбувається в епітеліальних клітинах слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, тобто в місці його первинного проникнення в організм людини; супроводжується появою характерних внутрішньоплазматичних включень, що мають рибонуклеїнову кислоту. Уражені клітини здебільшого дегенерують, відбувається їх відторгнення. Водночас спостерігаються проліферація та метаплазія циліндричного епітелію.
Детальніше
ЛІКУВАННЯ РЕСПІРАТОРНИХ ІНФЕКЦІЙ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19
Нові епідемії та часті спалахи вірусних інфекцій – постійна загроза здоров’ю суспільства на світовому рівні. Відсутність або низька ефективність існуючої специфічної противірусної терапії вимагає пошуку нових альтернативних шляхів вирішення проблеми. Одним з перспективних напрямів є вивчення та клінічне застосування рослинних компонентів (як основних препаратів або у складі комплексної терапії). Останніми роками значну увагу з боку дослідників мають біоактивні сполуки кореня солодки (Glycyrrhizae radix), зокрема еноксолон (гліциретинова кислота) та гліциризин.
Детальніше
ЖИВЕМО В УМОВАХ СТРЕСУ, ЯК З ЦИМ СПРАВЛЯТИСЯ?
У сучасному світі індустрії з моменту народження людина переносить безліч видів стресу, так уже склалося природою. Повсякденна метушня, постійні проблеми, турботи, конфлікти в різних ситуаціях і складнощі не додають нам радості. Що ж робити, як боротися зі стресами, поганими ситуаціями і обставинами, тривожністю і втомою, депресією, безсонням і перевтомою, нервовим виснаженням?
Детальніше
СПАЛАХ SARS (ТЯЖКОГО ГОСТРОГО РЕСПІРАТОРНОГО СИНДРОМУ) ВИМАГАЄ ПОШУКУ ПРОТИВІРУСНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЦЬОГО ЗАХВОРЮВАННЯ.
Спалах SARS (тяжкого гострого респіраторного синдрому) вимагає пошуку противірусних препаратів для лікування цього захворювання. В даний час не виявлено будь-якого спеціального лікування коронавірусної інфекції, пов'язаної із SARS. Ми оцінили противірусний потенціал рибавірину, 6 азаурідіну, піразофуріну, мікофенолової кислоти і гліциризину щодо двох клінічних ізолятів коронавірусу (FFM-1 і FFM 2), отриманих від пацієнтів із SARS (тяжкий гострий респіраторний синдром), що надійшли в клінічний центр Франкфуртського університету, Німеччина.
Детальніше